Dag allemaal,
Wat jullie nog van ons tegoed zijn is het filmpje van de 1e etappe, met de route naar Maastricht, door Duitsland, Zwitserland, op weg naar Rome. Het is voor ons nog weer even wennen. We moeten er nog een beetje inkomen zeg maar.
In principe hebben we ook de afspraak gemaakt dat we vast op dinsdag, donderdag en zondag de wandel- en fietsavonturen die jullie aanleveren versturen. Uitgezonderd de extra leuke en mooie avonturen langs de route. Dat zijn dan de tussendoortjes!
Maar vandaag in ieder geval filmpje nummer 1 om mee te beginnen.
De vele kilometersVan Janneke en Andre Draaijer kregen we 84 fietskilometers door. Samen 21 km.
Ze zijn donderdag op de fiets gestapt. Het voelde goed! Dat geeft vertrouwen voor de aankomende fietsvakantie voor Janneke en Andre.
Donderdag, onderweg naar Norg kwamen ze ook Jan en Julia ter Schure tegen. Ook die zijn goed bezig om de nodige km te verzamelen.
Wat de zwembaantjes betreft: we rekenen 4 km.
Vrijdag heeft Andre alleen een tocht gemaakt van 55,24 km = 14 km. Het kerkje met de klokkenstoel staat in Donkerbroek. Janneke wandelde met dit prachtige weer 4 km.
Truus Ossewold heeft samen met Annette Nolden 20 km gefietst = 5 km; is samen 10 km. ‘Nog niet zo ver’, schreef Truus, maar we moesten nog op gang komen.
Pauline Bouma is gisteren even uit de belastingaangiftes gestapt om een mooie wandeling te maken van 11 km. Gisterenmorgen was het eerst nog autoramen krabben, maar in de loop van de dag werd het toch voorjaar.
Ook vandaag kon ze de verleiding niet weerstaan. Lekker in T-shirt kunnen lopen. Aan het einde van de dag maar weer aan het werk. Onderweg heeft ze nog een grote bruine pad gered. Die zat midden op het fietspad. Niet echt handig natuurlijk. Genoten van de prachtige uitzichten bij het Fochteloerveld. Een rondje van 16 km.
Wenny en Cor zijn ook weer volop van start gegaan. 12 km maar liefst. Het is genieten van de vrolijk gekleurde krokussen en narcissen.
Marjorie stapte weer op de fiets naar haar werk en wandelde ook nog 2 km om bij haar vriendin een ‘bakkie te doen’. 6,5 km.
En dan… hoe mooi is dit: Ity en Ludo Oostendorp zijn de wandeling begonnen in Rome. Woensdag de wijk waarin ze verblijven verkent en donderdag een fietstocht en wandeling langs 10 hoogtepunten.
Ook hebben ze nog een bezoek gebracht aan de Santa Maria Maggiore en alvast door 1 van de heilige deuren gelopen. In totaal 15 km x twee is 30 km.
Marie-Jolanda Bresser heeft gisteren 5 km gelopen.
Kim Vijfschagt heeft haar 10 km fietsen er weer op zitten en een wandeling van 2 km. De Asser Historische Vereniging heeft iedere eerste vrijdagmiddag van de maand een inloopmiddag en deze keer ging het over de brandweer. Daar is ze heen gelopen.
Jan Wessels heeft vandaag zijn beste been voorgezet: de lange route rond de Baggelhuizerplas. Om vanuit de Lariks daar te komen moet je eerst een stuk door Kloosterveen. Hij koos voor de rustige weg langs de Drentsche Hoofdvaart tot de brug in Kloosterveen. Vandaar naar het natuurgebied Baggelhuizen. In de visvijver stond een man in waadpak te vliegvissen.
Verder was het nog heerlijk rustig rond de zwemplas m.u.v. een aantal wandelaars met of zonder hond.
Aan de Noordkant nog even getwijfeld of ik door het Asserbos terug zou lopen, maar vond de uitdaging uiteindelijk toch te groot. Volgende keer misschien. Thuisgekomen vertelde Strava dat ik 7,64 km heb gewandeld.
Yvonne Tweebeeke heeft vanaf woensdag 12 km gewandeld langs de Zaan bij Zaandam en in Lisse. In het westen kleurt de lucht even mooi als in Drenthe.
Herma Springer heeft samen met haar zus genoten van een dagje Groningen. 12,9 km gewandeld. Donderdag had ze er al 14,6 km opzitten. Samen dus 27,5 km.
Jan Verhoeven heeft gisteren via de Groene (zorg) boerderij in Den Ilp naar Amsterdam gefietst, vandaag via het Twiske weer terug naar Hoorn. Totaal 80 km : 4 = 20 km.
Marjorie gaf 4 km door. Niet zoveel vond ze zelf maar er moest ook nog in de tuin worden gewerkt. Top, alle beetjes helpen.
Hans Konijn (vergat ik het bijna weer) heeft gisteren 36 en vandaag 15 km gefietst. 12,5 km.
Op het laatste moment kwam Hetty Puchala met haar kilometers binnen: totaal gewandeld deze week 12 km.
Dat is het voor vandaag. We zitten nu op 463 km afstand van Assen.
Het komend weekend zullen er – met dat mooie weer – nog wel wat kilometertjes bijkomen denk ik.
Geniet er van!
Groetjes, Truus en Jan